چرا نوزادان در هواپیماها گریه می کنند؟ راه های دلبستگی ایمن میان کودکان

این که آیا شما پدر و مادر رنج آور یا مسافر بدشانس هستید که در یک ردیف همسایه نشسته اید ، یک نوزاد گریه در هواپیما هرگز سرگرم کننده نیست. ما همه آنجا بوده ایم. در حالی که هواپیما در حال صعود یا پایین آمدن است ، کودک احساس ترسناک احساس گوش و گوش خود را به وجود می آورد ، و نجوا که تبدیل به یک لرزش بلند می شود ، کابین را پر می کند.

 

 

البته دلایل زیادی وجود دارد که ممکن است کودک در هواپیما گریه کند. احساس ناراحتی ، فرسودگی ، گرسنگی ، تنهایی ، بی حوصلگی ، عصبانیت ، درد و ناآرامی عمومی همه با صدای و صدای اشک بیان می شود ، اگر نه یک سقوط کامل. اما توافق کلی وجود دارد مبنی بر اینکه فشار ناشی از پرواز در ارتفاع ، تحمل آن برای نوزادان و کودکان نوپا دشوار است. دکتر سیمون بار ، مشاور جراح گوش ، بینی و گلو در انگلستان ، به علم زنده گفت: یک تفاوت اساسی آناتومیکی بین گوش نوزاد و بزرگسال وجود دارد. [چرا نوزادان به سختی چشمک می زنند؟

یکی از روانشناسان مهد کوک فرزندان آفتاب بیان کردند: “مطمئنا یکی از اصلی ترین دلایلی که نوزادان روی هواپیما ها گریه می کنند ، این است که از نظر فشار در گوش میانی خوب نیستند ، زیرا لوله یک اوستاشیایی شیرخوار به طور کلی و همچنین [در میان بزرگسالان” عمل نمی کند.

لوله استاش کانالی است که گوش میانی را به نازوفارنکس وصل می کند – گلو فوقانی و پشت حفره بینی. اصولاً این لوله فشار داخل گوش میانی را کنترل می کند و آن را برابر با فشار هوا در خارج از بدن می کند. لوله استاش بیشتر اوقات بسته می شود و فقط برای فعالیت هایی مانند خمیازه کشیدن ، بلع و جویدن باز می شود ، که اجازه می دهد تا هوا از طریق گذر بین گوش میانی و نازوفارنکس عبور کند. هنگامی که فشار اتمسفر به سرعت تغییر می کند ، باعث ایجاد احساس ناگهانی انسداد در گوش (مانند هنگام مسافرت هواپیما) می شود ، بیشتر بزرگسالان برای باز کردن لوله و مساوی فشار درون گوش میانی ، خمیازه می کشند یا بلع می زنند.

 

چرا دلبستگی ایمن بسیار مهم است؟

 

یک پیوند دلبستگی ایمن به کودک شما یاد می دهد که به شما اعتماد کند ، احساسات خود را به شما منتقل کند و در نهایت نیز به دیگران اعتماد کند. همانطور که شما و کودک شما با یکدیگر ارتباط برقرار می کنید ، کودک شما یاد می گیرد که چگونه یک احساس سالم از خود داشته باشیم و چگونه در یک رابطه دوست داشتنی و همدلی قرار بگیریم.

دلبستگی ایمن باعث می شود قسمت هایی از مغز کودک شما که مسئولیت رشد اجتماعی ، عاطفی و ارتباطات و روابط اجتماعی را بر عهده دارد ، به بهترین وجه ممکن رشد و توسعه پیدا کنند. این رابطه پایه و اساس توانایی فرزند شما برای برقراری ارتباط با دیگران به روش سالم می باشد. خصوصیاتی که ممکن است در روابط بزرگسالان مانند آن همدلی ، درک ، عشق و توانایی پاسخگویی به دیگران به آنها داده شود ، برای اولین بار در دوران کودکی آموخته می شود.
هنگامی که نوزادان باند پیوند ایمنی برقرار می کنند ، بهتر قادر به:

  • تحقق روابط صمیمی را توسعه دهید
  • تعادل عاطفی را حفظ کنید
  • نسبت به خودشان احساس اعتماد به نفس و خوبی دارند
  • از بودن در کنار دیگران لذت ببرید
  • بازگشت از ناامیدی و از دست دادن
  • احساسات آنها را به اشتراک بگذارید و به دنبال پشتیبانی باشید

پیوند ضمیمه ایمن نیز برای شما مناسب است

 

طبیعت به مادران و همچنین نوزادانشان برنامه ریزی کرده است تا از طریق دلبستگی ایمن ، یک تجربه “سقوط در عشق” داشته باشند. شادی که شما هنگام ارتباط با کودک خود تجربه می کنید ، طولانی می شود تا خستگی را از کمبود خواب و استرس یادگیری نحوه مراقبت از کودک خود برطرف کنید. روند پیوند ، اندورفین ها را در بدن شما آزاد می کند که به شما انگیزه می دهد ، به شما انرژی می دهد و باعث می شود احساس خوشبختی کنید. ایجاد یک دلبستگی ایمن با کودک شما ممکن است کمی تلاش کند ، اما جوایز برای هر دوی شما بسیار زیاد است.

 

نکاتی درباره والدین برای ایجاد دلبستگی ایمن

 

ضمیمه ایمن یک شبه اتفاق نمی افتد. این یک همکاری مداوم بین شما و کودک شما است. با گذشت زمان ، درک فریادها ، تفسیر سیگنال ها و پاسخگویی به نیازهای کودک به غذا ، استراحت ، عشق و آسایش آسان تر می شوید – سعی کنید همانطور که در مورد یکدیگر می آموزید در کنار خود و کودک خود صبور باشید.

 

دلبستگی ایمن با مراقبت از خودتان شروع می شود

 

نوزادان وقتی در حالت آرام و هوشیار قرار می گیرند به طور مؤثر ارتباط برقرار می کنند و همینطور با شما رفتار می کنند. تا آنجا که ممکن است سخت باشد ، برای ساختن یک پیوند دلبستگی ایمن با نوزاد خود ، باید از خود مراقبت کنید.

سعی کنید خواب کافی داشته باشید. کمبود خواب می تواند شما را لجباز ، بی لیست و تحریک پذیر کند. بعضی از والدین برای تجارت شبانه (دو روز تعطیل ، دو شب تعطیل) یا حداقل یک صبح در هفته برای دیر خوابیدن مفید بوده اند.

در اطراف خانه از پشتیبانی بخواهید. به خصوص در مراحل نوزادی ، به همان میزان ممکن از همسر ، خانواده یا دوستان خود کمک بگیرید.

برنامه مدتی را دور کنید. مراقبت از یک نوزاد خردسال خواستار است و گرفتن مدتی طولانی می تواند به شما کمک کند والدین به طور مؤثر تری کمک کنند. یک ساعت در کافی شاپ ، پیاده روی ، کلاس یوگا یا انجام کاری که می خواهید انجام دهید می تواند منظره و انرژی تازه ای را فراهم کند.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *