مرکز خلاقیت کودکان در اصفهان

مرکز خلاقیت نسل نواندیش یک مرکز خدماتی پژوهشی

مرکز خلاقیت کودکان نسل نواندیش در ابتدا در سال ١٣٨٨ تحت عنوان مؤسسه مطالعه و خلاقیت کودک و نوجوان زیر نظر آژانس جهانی استعداد یابی فعالیت خود را آغاز نمود و به عنوان قطب استعداد یابی اصفهان شناخته شد. در سال ١٣٩٣ با تغییر نام تحت عنوان مرکز خلاقیت نسل نواندیش به فعالیت خود زیر نظر مکنب القرآن ادامه داد. این مرکز با مدیریت سرکار خانم صادقیان با بیش از ١۵سال سابقه فعالیت در زمینه کودک حدود ٨سال است که در زمینه استعدادیابی و شکوفایی استعداد کودکان ٣تا ۶ سال طی دوره های ٨ماهه مشغول به فعالیت است.

برخلاف مراکزی که بر پایه آموزش مستقیم فعالیت میکنند مرکز ما کودکان را در محیطی اشباع قرار داده و بدون اینکه کودک متوجه قرار گرفتن در محیط آموزش شود،به طور ناخودآگاه در جریان مبحث قرار میگیرد و در صورت علاقه و داشتن استعداد به همان سمت کشیده خواهد شد. بنابراین هم خود کودک هم والدین او در تصمیم گیری برای رشته و حتی شغل آینده کودکشان و همچنین کلاسهای فوق برنامه راحت تر عمل خواهند کرد.

در طول این دوره ٨ماهه علاوه بر مباحث مربوط به دوره های مهد و پیش دبستانی،کلاسهای فوق برنامه ای از جمله زبان انگلیسی،تیاتر،نقاشی خلاق،موسیقی،رباتیک و …برای کودکان در نظر گرفته شده که این کلاسها با مربی تخصصی همان رشته هرروز هفته برگزار خواهد شد.با این روش هم کودک کسل و خسته نمیشود و هم ما در راهیابی به هدفمان موفق تر خواهیم بود!

در بدو ورود کودک به مرکز آزمونی از وی گرفته خواهد شد که درصورت دریافت حدنصاب نمره،مراحل ثبت نام او انجام میشود. مرکز از ساعت ٧صبح الی ١۴:٣٠دقیقه اماده پذیرش کودکان میباشد که ساعت رسمیه کلاسها و شروع فعالیت مربیا ن ٨:٣٠الی ١٢:٣٠ و قبل و بعد از این زمان ویژه والزین شاغل از کودکان شما نگهداری میشود.

دوره ما ٨ماهه هستش و کلاس فرانسه و روسیم نداریم .

ما برا محقق شدن هوش در ذهن بچه ها دوره کلاسهای هوش هیجانی برگزار میکنیم

کلاسهای نقاشی : این کلاس شامل متدهای نقاشی از جمله طراحی،سیاه قلم و … میشود .

کلاس کاردستی : هدف پرورش ذهن خلاق و استفاده از مواد دورریختینه.

کلاس سفال : این کلاس فوق العاده کلاس خوبی برای مهارت دست ورزی،افزایش خلاقیت است.

کلاس ماسه بازی : ویژه سن ٢و ٣ساله که در این کلاس قالب گیری ،نقاشی روی شیشه و بازی با کودک کار میشه

مرکز خلاقیت کودکان

این مرکز خلاقیت کودکان از سال ۱۳۸۹ فعالیت خود را در زمینه شکوفایی خلاقیت و استعدادیابی کودکان ۳ تا ۶ سال آغاز کرده و تاکنون نیز در این حوزه مشغول به فعالیت میباشد. هدف این مرکز شکوفا نمودن استعداد کودکان و پژوهش آن با روش اشباع مبتنی بر پژوهش و تحقیق می باشد. این مرکز به علت همکاری با چند مرکز مشاوره و همچنین روانشناسان برجسته استان،کودکان عزیز را از نظر مهارتی نیز میسنجد. کودک شما در صورت حضور در این مرکز طی دوره ۸ ماهه ،علاوه بر استعدادیابی و شکوفایی خلاقیت،انواع مهارت ها از جمله دقت و تمرکز ،تجسم فضایی،دست ورزی،تقویت حافظه کوتاه مدت و … را نیز آموزش میبیند . 5 کلاس فوق برنامه ( زبان انگلیسی ،نقاشی خلاق ، رباتیک ،موسیقی،تئاتر) در طی دوره به کودک ارائه داده میشود تا علاوه بر تقویت مهارت های ذکر شده ، استعداد کودک شما در این زمینه ها نیز کشف گردد.روش اشباع :

واژه اشباع به معنای سیر شدن میباشد.کودک همانطور که زبان مادری خود را در محیطی اشباع و بدون هیچ فشاری آموزش میببند،مهارت ها و خلاقیت خود را نیز در مرکز خلاقیت نسل نواندیش با روش اشباع و بدون هیچ فشاری پرورش میدهد و شکوفا میکند.

((ما آمده ایم تا فردا را بسازیم… ))

.

مرکز خلاقیت کودکان در اصفهان

مهدکودک و پیش دبستانی و مرکز خلاقیت نسل نواندیش مفتخر است با مجربترین کادر آموزشی بهترین آموزش خلاقیت کودکان در اصفهان را دارا می باشد .