مهدکودک و پیش دبستانی و مرکز خلاقیت نسل نواندیش

مرکز خلاقیت نسل نواندیش یک مرکز خدماتی پژوهشی :
این مرکز از سال ۱۳۸۹ فعالیت خود را در زمینه شکوفایی خلاقیت و استعدادیابی کودکان ۳ تا ۶ سال آغاز کرده و تاکنون نیز در این حوزه مشغول به فعالیت میباشد. هدف این مرکز شکوفا نمودن استعداد کودکان و پژوهش آن با روش اشباع مبتنی بر پژوهش و تحقیق می باشد. این مرکز به علت همکاری با چند مرکز مشاوره و همچنین روانشناسان برجسته استان،کودکان عزیز را از نظر مهارتی نیز میسنجد. کودک شما در صورت حضور در این مرکز طی دوره ۸ ماهه ،علاوه بر استعدادیابی و شکوفایی خلاقیت،انواع مهارت ها از جمله دقت و تمرکز ،تجسم فضایی،دست ورزی،تقویت حافظه کوتاه مدت و … را نیز آموزش میبیند . 5 کلاس فوق برنامه ( زبان انگلیسی ،نقاشی خلاق ، رباتیک ،موسیقی،تئاتر) در طی دوره به کودک ارائه داده میشود تا علاوه بر تقویت مهارت های ذکر شده ، استعداد کودک شما در این زمینه ها نیز کشف گردد.

مهدکودک :
به دلیل پیشرفت تکنولوژی و تغییرات آن و نیاز به آموزش و یادگیری و به دلیل شاغل بودن مادر یا پدر و آمادگی برای مدرسه و کسب مهارت های یادگیری کودک باید مدتی را در مهد سپری کند.
این مقطع مخصوص رده سنی سه سال ( نیمه دوم سال ۱۳۹۴ و نیمه اول سال ۱۳۹۵)میباشد.
مهدکودک مخلی است برای مراقبت،شناخت استعدادها،پرورش عاطفی،جسمی،هوشی،رفتاری،گفتاری و رشد خلاقیت کودک. مرکز خلاقیت نسل نواندیش دو دوره متفاوت برای این مقطع سنی در نظر گرفته است :

۱.دوره مهارت آموزی
۲.دوره استعدادیابی

مهارت آموزی :
در دوره مهارت آموزی کودک انواع مهارت های مورد نیاز را در قالب بازی آموزش میبیند.
دوره استعدادیابی شامل سنجش استعداد کودک در ۵ زمینه میباشد.۳ کلاس فوق برنامه(نقاشی خلاق،تئاتر و زبان انگلیسی)در این دوره برگزار میگردد و سطح آموزش فراتر از مهدکودک میباشد.

استعدادیابی :
استعداد یابی ۵ زمینه اصلی دارد:۱.مدیریت و روابط انسانی.۲.ریاضی و فنی.۳.علوم و آزمایشگاه.۴.ورزش.۵.هنر و معماری . که هر کدام از این ۵ زمینه گرایش های خاص خود را دارد و کودک با حضور در دوره ۸ ماهه مرکز تمامی زمینه ها و گرایش های آن ها را پژوهش میکند.

نسل نو اندیش

پیش دبستانی :

مقطع پیش دبستانی شامل دو دوره پیش دبستانی ۱ و پیش دبستانی ۲ میباشد.پیش دبستانی ۱ ویژه متولدین نیمه اول سال ۱۳۹۴ و نیمه دوم سال ۱۳۹۳ و پیش دبستانی ۲ ویژه متولدین نیمه اول سال ۱۳۹۳ و نیمه دوم سال ۱۳۹۲ میباشد . تفاوت مقاطع پیش ۱ و پیش ۲ در نوع مباحث و نوع تدریس و همچنین نوع مهارت های مورد نیاز است . در این دو دوره ۵ کلاس فوق برنامه شامل زبان انگلیسی،نقاشی خلاق،رباتیک،موسیقی و تئاتر به کودک ارائه داده میشود..

مهدکودک و پیش دبستانی و مرکز خلاقیت نسل نواندیش مفتخر است با مجربترین کادر آموزشی بهترین خدمات خلاقیت کودکان در اصفهان را دارا می باشد .


روش اشباع 
:
واژه اشباع به معنای سیر شدن میباشد.کودک همانطور که زبان مادری خود را در محیطی اشباع و بدون هیچ فشاری آموزش میببند،مهارت ها و خلاقیت خود را نیز در مرکز خلاقیت نسل نواندیش با روش اشباع و بدون هیچ فشاری پرورش میدهد و شکوفا میکند.

(( ما آمده ایم تا فردا را بسازیم… ))